Веронаука

Ученици наше школе су учествовали на Литургији пређеосвећених дарова 20. марта 2018. године, на празник Светих седам свештеномученика Херсонских, коју је служио епископ шумадијски – Његово Преосвештенство г.Јован у храму Силаска Светог Духа на апостоле у крагујевачком насељу Корићани.

Иначе, само у току Великог поста, служе се Литургије пређеосвећених дарова у православним црквама. На овој служби су се, поред епископа, свештенства и верног народа, окупила и деца из основних школа Наталија Нана Недељковић (Велико Пољe) и Милоје Симовић (Драгобраћa). Ученици свих разреда су имали прилику да виде како изгледа овај тип Литургије, многи од њих по први пут. Деца су активно узела учешћа и у Причешћивању, а њих је похвалио и епископ г. Јован, те се по окончању Литургије фотографисао са њима.

За децу је Литургија, поред живог учествовања кроз појање и Причешће и била и практични час верске наставе, на коме су могла да се упознају са карактеристикама овог богослужења.

Након послужења, ученици (предвођени предметним наставницима) су се вратили редовној настави у својим школама.

Весна Милићевић

Весна Вучковић