Хероји наше школе – прваци Србије

Спорт одавно није само рекреација, већ је саставни део живота свих генерација, разлог за славље и лавину осећања.
Када бисте питали ученике из нашег округа да ли су чули за Основну школу „Наталија Нана Недељковић“, одговор би, све до данас, био можда НЕ. Данас поносно кажемо: „Чули сте за нас!“
Ова мала школа можда није идеална грађевина која ће вам скренути пажњу и одузети дах. Не чине нас само шарени зидови, паметни ђаци, мудри наставници, ту време проводе, уче и расту ПРВАЦИ НАШЕ ДРЖАВЕ.
У времену када је корона главна вест свих портала, када је све стало или је под знаком питања, наша школа уписује узвичник! Узвичник који скреће пажњу на одличја наших другара и руке испуњене пехарима наших наставника.
Вероватно сте помислили да иза наших шампиона стоје савршени услови за тренирање. Морам вас разуверити! Ту, испред зграде наше школе, налази се мала ливадица, често блатњава, увек неравна. То место, тај малени простор је наша сала за физичко, терен за фудбал, одбојку, атлетику, а по потреби и гимнастичка сала. Наравно, без справа, без правих голова, без оивичених терена. То нам је све и сви смо ту. Рад и жеља коју са наши ученици и наставници физичког имали резултирали су 1. местом на Државном школском првенству у атлетици, одржаном данас, 19.05, у Сремској Митровици.
Циљ је постигнут! Остварена је, како бисмо ми деца рекли „ДОМИНАЦИЈА“, а ви је назовите како год хоћете док дајете дубок наклон двојици наставника физичког васпитања, оци и сину, Микици и Милошу Цмиљанићу и ништа мањи наклон и аплауз свим шампионима наше школе: Огњену Ракићевићу, Луки Глигоријевићу, Луки Вељковићу, Душану Недељковићу, Луки Јолдићу, Димитрију Стошићу, Николи Глигоријевићу, Луки Славковићу, Стефану Костићу, Алекси Велићу, Душану Данићу, Енису Прокупљи.
За ове момке ћете, сигуран сам, чути, ако будете бар мало у свету спорта. Ја само могу да им кажем БРАВО и ХВАЛА!
Ђак репортер: Алекса Ђоковић 8/2 ОШ „Наталија Нанан Недељковић“, Крагујевац, Грошница Наставник српског језика: Неда Цвејић